| IulianaMariaB a întrebat:

Buna!
Acum cati va ani au început sa imi trosneasca rau genunchii cand fac genuflexiuni... Cand merg prea mult ii simt uscati, si ca se freaca osele intre ele, si ma dor! Stie cineva sa imi spuna de ce? Si sa imi dea un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Imi trosneau si mie mai demult.
Eu si acum iau Centrum, niste vitamine si pot sa-ti zic ca ma ajuta mult.
Imi trosneau genunchii, inchietura mainii, gleznele etc.
Le iau cam de 3-4 luni, si pot sa-ti zic ca am reusit sa fac genoflexiuni cu 120kg fara sa-mi trosneasca sau sa ma doara.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la investigatii ortopedice!
In caz contrar, la batranete vei putea umbla doar cu carje!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme cu articulatiile. Probabil reumatism.

http://www.doctor.info.ro/zgomote_articulare.html