| deealove1 a întrebat:

Acum cativa ani m-am operat de apendicita si in timpul operatiei doctorul mi-e gasit si un chist la ovar care era de fapt cauza durerii. Operatia fiind mai grea mi-au pus sonda.Intrebarea este mai sunt virgina? Himenul este intact?
Multumesc anticipat +Funda cel mai explicit raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se pun sonde la virgine.
Mergi la un control ginecologic.
Pa, pa.

| Danysan a răspuns:

Mergi la medic /

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sonda e un tub subtire, nu are cum sa-ti afecteze himenul.

| LineGuide a răspuns:

Pana la urma nu conteaza daca himenul tau mai este sau nu intact, pentru ca acea dezvirginare de care vorbesti tu este decat fizica, dar nu si psihologica.
Dex'98: Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic.
Deci asta e de fapt dezvirginarea, chiar daca doctorii ginecologi privesc un himen si spun ca esti virgina, realitatea e departe.
Mult noroc!