| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a întrebat:

Acum o luna si ceva am baut toata clasa din aceasi sticla si o colega avea aslo marit, 450 parca, si are tratament de 6 luni.Este posibil sa se fi transmis infectia, chiar daca in acest timp niciunul nu a avut niciun simptom?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aflandu-se in tratament antibiotic, etse foarte probabil ca streptococul sa fi disparut demult din amigdalele ei, asa incat probabilitatea sa fi fost inca contagioasa este infima.

| Holy2010 a răspuns:

Invatatura de minte sa nu mai bei dupa altii! Sunt notiuni de igiena elementare.