| cristinaaa52 a întrebat:

Buna all.De mica am avut probleme cu tensiunea.Sunt diagnosticata cu tahicardie sinusala de gradul 1.In ultimul timp am fost mereu nervoasa, ma certam cu prietenul meu, numai realizam ce se intampla cu mine, si ma enervam atat de tare incat numai stiam ce se intampla cu mine. Ii ziceam sa termine cu cearta ca imi este rau dar el mai rau facea.Aseara ne-am certat din nou si a inceput sa-mi curga sange din nas foarte rau.De o luna si ceva in partea stanga, a capului, la tampla mai exact, am 3 vene care se vad destul de rau, si cand ma enervez imi bate inima f repede si incep si ma dor.Capul ma doare intruna. Uneori si ceafa.Nu stiu ce sa fac.Nu mai pot dormi noaptea de stres.Am uitat sa zic.am 16 ani, 1, 64 si 52 de kg.Nu beau alcool, cafea nu fumez si mananc sanatos.Ast sfaturi.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nana_8379 a răspuns:

Ar fi indicat sa consulti mai mulri doctori! Pentru cap Neurologul, Pentru inima la Institutul inimii, si la doctorul de familie pentru bilete de trimitere.
Doamne fereste sa nu patesti ceva.
Ar putea fi ceva foarte grav din ceea ce zici tu ca ti se intampla.
Ai mare nevoie de ajutorul doctorului si mai ales ca ai doar 16 ani.
Ai toata viata inainte si ar fi foarte bine sa mergi la doctot sa nu te trezesti intr-o zi Doamne Fereste ca ai sa ramai cu ceva "sechele" cum se zice pe toata viata.
Ascultama si mergi la doctor URGENT!

1 răspuns:
| Nana_8379 a răspuns:

Funditza ?