| Ramsyfhkf a întrebat:

Buna,am 13 ani si de cateva zile ma doare testiculul drept,nu este o durere mare, ma doare cand il ating sau fug sau sar.Trebuie sa merg la mare si nu vreau sa le spun parintilor acum ci dupa vacanta. Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Tocmai atunci e mai important un consult medical, daca ai asemenea problema, inainte de a merge la mare! Sunt unele cauze care se pot agrava la acel mediu sarat, si nu numai.
Sunt alte boli care se pot evolua rapid chiar si in cateva zile, daca nu sunt tratate.
Deci, ia-l de mana pe tata si fuga la medicul de familie, apoi te va trimite la consult si analize necesare.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu te-ai lovit candva? Daca durerea nu inceteaza ar fi bine sa vezi un medic.

| untu a răspuns:

Mrgeti intai la medicul de familie si va va da o trimitere la o clinica unde veti putea consulta cu un medic urolog!

| JusTPauL a răspuns:

Ai incercat sa nu te mai masturbezi cateva zile sa vezi daca trece durerea?