| MinniePearl a întrebat:

Am 13 ani si mi se misca un canin,se misca destul de tare pot spune ca se tine intr-o radacina! Dintele definitiv a inceput sa creasca, este chiar la jumatate! Tot incerc sa trag de el dar ma doare destul de tare! Din pacate dentistul meu este in concediu si nu pot sa ma duc sa mi-l scoata! Nu stiu ce as putea face deoarece mi-e frica sa nu imi iasa stramb!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a inceput sa creasca dintele permanent peste cel de lapte, trebuie neaparat sa mergi la stomatolog.Mai sunt si altii, nu e nevoie sa mergi neaparat la dentistul tau.Procedura nu e deloc complicata, deci nu ai de ce sa-ti faci griji de schimbarea lui.In cateva minute, totul se va rezolva.Numai bine.

| Alexia23 a răspuns:

Ar trebui sa il scoti pe cel de lapte cat mai repede ca dintele care iti va creste sa fie drept.....impinge dintele care ti se misca cu limba din ce in ce mai tare si v-a cadea...te asigur