| UngureanuAmalia a întrebat:

am 14 ani, inaltime 1.69 si o masa corporala de 42 de kilograme. Vreau sa ma ingras, si nu stiu cum, ma simt foarte naspa deoarece sunt foarte slaba si nimic nu sta pe mine asa cum mi-as dorii.Imi puteti da cateva sfaturi, va rog?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Mese regulate, dieta echilibrata, gustari intre mese si sport. Reteta spre succes.winking

| Emilian24 a răspuns:

Pai daca doresti asa tare ar trebui sa mananci cele 3 mese pe zi si pe langa niste gustari asa putin mai mari sa dormi sau sa stai in pat pe telefon in timp ce mananci chestii de astea sa mananci mult fastfood

| Clorstridium a răspuns:

Avand in vedere ca ai 14 ani nu are rost sa incepi niste diete drastice. Asteapta pana la 16-17 ani cand pubertatea si-a facut efectul.