| Aizzor a întrebat:

am 14 ani sisunt baiat, in ultima vreme imi cade parul! Nu pot sa zic ca in mod exagerat dar cand dau cu mana prin el sa il aranjez cad 2-3 fire, sau cand il pieptan raman pe pieptane vreo 10 fire de par! Cum scap de aceasta problema? Adevarul e ca nu-l spal prea des, il spal cam la 3-4 zile chiar mai mult!

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti pierde pana la 100 de fire/zi si se considera normal!

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Si eu am problema asta si am incercat o gramada de chestii. Acum urmez un tratament cu sampon L'Occitane, e destul de scump dar macar dupa asta vad si eu ca imi cade mai putin par, dupa alte chestii nu vedeam nicio diferenta. Dar cum am mai zis si la alte intrebari, ce e bun pentru o persoane poate fi chiar daunator pentru alta. Asa ca nu sunt sigur daca o sa-ti fie bun si tie. Dar daca esti dispus sa strici niste bani rau nu are cum sa-ti faca.
Si incearca sa nu te stresezi foarte mult si sa mananci sanatos. Si astea pot influenta.

| CinVasileeee a răspuns:

Eu iti recomand samponul cu extract de cedru si grapefruit si uleiul de par cu extract de grapefruit si ylang-ylang te vor ajuta foarte mult sa nu-ti mai cada parul si sa-ti creasca... funda?

| Iocris a răspuns:

Incerca sa-l speli mai des si sa ei vreun sampon pentru intarirea firelor