| oOAnonimăOo a întrebat:

Am 15, imd 16 ani si am corpul unei fete de 12-13. Cum as putea sa ma dezvolt un pic? Prin tratamente naturale desigur. Exercitii? Nu doar sa ma dezvolt ci si sa ma ingras vreo 3-4 kg. Tot incerc sa ma ingras dar nu pot. Ce sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Sunt diferite proteine care maresc masa musculara. Trebuie sa si tragi de fiare in acel timp. Un antrenor de fitness te-ar ajuta.

| Awwwww a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie laughing. Depinde si de gena, daca parintii tai sunt mai mici, si tu vei fii cam la fel. Mai ai timp sa te dezvolti (iar eu sa mai cresc un centimetru laughing ), iar in privinta ingrasatului, asta va veni pe parcurs, doar vine Craciunul laughing.