| Luyza_5329 a întrebat:

Am 15 si sunt fata. De ceva timp, cand fac efort, incepe sa ma doara in partea stanga jos, aproape de picior... cate o data durerea se extinde si spre partea dreapta aproape de apendice. Ultima data cand am patit asta nici nu mai puteam sa merg.ce ar putea fi?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Apendicita trebuie sa te operezi, intrucit durerea radiază in picior, iar daca amîni operatia, apendicita se va infecta, vei face peritonită si in scurt timp vei deceda din cauza septicemiei, asa că grăbeste te si mergi la medicul de familie si cere i trimitere la chirugie.

| adraxela a răspuns:

Bine

| adraxela a răspuns:

Eu cred ca ai ceva febra musculara eu am patit-o odata si am pus si eu cateva intrebari si... imfine eu zic ca ai depus efort si de aia mie in partea stanga cand alerg ma.doare de ce? Pentru ca alerg cu gura deschisa si ma doare si la piept asta cred ca.inseamna ca depui mult efort in ceq ce faci... happy