| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si acum un an a trebuit sa imi scot 2 premolari de pe partea dreapta deoarece erau distrusi, acum a ramas acolo un spatiu gol si port aparat dentar, tot de un an. Ortodontul mi-a recomandat sa imi pun 2 implanturi, insa ma sperie ideea ca poate organismul o sa il respinga, nu o sa reziste sau altceva rau se poate intampla. Coroana am inteles ca nu se recomanda pentru ca nu are rost sa imi stric ceilalti dinti sanatosi. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Mai bine iti pui coroana.Vezi aici mai multe http://clarodent.ro/coroane-dentare/