| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala de 8 luni si cam de de o saptamana am dureri de abdomen si mi-a venit menstruatia inainte cu o saptamana, oare sunt insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata, desi este improbabil. Pentru orice eventualitate, fa un test de sarcina din urina de dimineata.
Mai degraba cred ca ai o inflamatie a ovarelor sau chisturi la acest nivel. In ziua testului de sarcina (maine de preferat), du-te neaparat la ginecologul care te vede in mod regulat, sau la altul, daca nu poti ajunge la acela.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o răceală puternică sau o dereglare hormonală.
Un ecograf 4D.
Pa, pa.

| unicka a răspuns:

Nu ai cum poate fi o raceala sau unele modificari in organism dupa inceperea vietii sexuale

| sy46 a răspuns:

Imi pare rau de tine ca ti-ai inceput viata sexuala, iar cu parea teoretica esti la pamant.
Dupa logica ta... X face sex ieri si dupa 2 ani este insarcinata? Interesantthinking
Nu esti insarcinatarolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stai linistita foarte rar se intimpla sa fi insarcinata si sa ai si ciclu

| alex21_2143 a răspuns:

Nu