| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 18ani.Acum2 zile, cand am ajuns acasa au inceput sa ma manance mainile si picioarele de la genunchi in sus.In timp ce ma scarpinam au inceput sa imi iese ca niste bube mai spre alb plus mi se inrosise piele unde ma scarpinam si degetele de la maini mi sau unflat.Am fost la urgenta si in timp ce mergeam spre spital au disparut si nu ma m-ai manca.La spital mi-au pus o perfuzie si apoi mi-au dat medicamente.Aerius si calciu.In timp ce luam medicamentele, dupa2 zile am fost afara intr-o seara si cand am ajuns acasa au inceput sa imi arda pulpele si mi-au iesit ca niste pete rosi si acolo ardea, unde nu erau petele era rece pielea.Asta mi s-a intamplat si pe maini si la urechi...Am luat pastilele si mi-au disparut.Nu stiu ce se intamplasadSi ce am, ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil o urticarie :http://www.cdt-babes.ro/articole/urticaria_acuta_termeni.php
Aici ai un slideshow( in dreapta, denumirea afectiunii) : http://www.medicinenet.com/hives/article.htm

| 0rlando a răspuns:

Gândește-te bine dacă ai purta cumva aceeași pantaloni, este posibil să ai o reacție alergică la materialul din care sunt confecționați.
Foarte mulți oameni sunt alergici la poliester.

| Generalul a răspuns:

E posibil ca simpotmele astea sa-ti fi aparut ca urmare a unei toxinfectii alimentare sau ca urmare a unei alergii pe care o ai si de care inca nu stii. mergi la un medic sa-ti faca test pentru alergii

| JustMeDiana a răspuns:

E bine sa consulti un doctor in cazul asta si poate iti va da ceva creme sau un trtament sa il faci.