| molioa a întrebat:

Bună. Am 2 luni de când trec printr-o stare astenică care se manifesta prin apatie, oboseala, somnolență și nu pot să-mi revin. Știți ceva remedii naturiste sau terapii medicamentoase? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Un complex de vitamine te-ar ajuta, sau măcar magneziu și vitamina B6. Spirulina iarăși este eficientă pentru astfel de stări.
Ar fi bine să mergi și la medicul de familie, normal.

| KovacsB a răspuns:

Eu sunt din clasa a 3-a asa.

| alexm2004 a răspuns:

Consultă un medic, nu sta așa.

| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Bună! Îți recomand un complex de vitamine, poți încerca Supradin, combate oboseala și extenuarea și îți oferă un plus de energie. Pe partea naturista, ai putea încerca suplimente pe baza de ashwagandha. Totusi daca nu simti vreo ameliorare a simptomelor, poti merge la medicul de familie. Multa sănătate!