| AlexiaClaudia a întrebat:

Am 59 de kilograme si vreau sa slabesc in 3 saptamani macar 5...Pentru ca timpul nu mi permite sa merg la o sala, doar seara cat mai fac niste exercitii de pe youtube. Imi poate spune cineva ce alimente e bine sa consumi, ce dieta severa mi ati putea recomanda? Nu ma simt deloc bine in corpul meu, mai ales ca sunt si inalta si voinicuta...sad Si alte trucuri folositoare, simple, stiti pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MasterSpirit a răspuns:

Pai,continua cu exercitile Cardio si de alimentatie ce sa zic..Nuci,lactate ( Branza, Lapte...), Oua, carne, fructe, legume...Nu trebuie sa ti o dieta strica, trebuie sa mananci calori si dupa aceea sa le arzi big grin, dar nu foarte multe, trebuie sa ai mese scurte.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, combină corect alimentele și hidratare.
Mișcarea ajută la arderea caloriilor dar și la tonifierea masei musculare.
Exclus sedentarismul și înfometarea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitii Pilates.
Dieta ar trebui sa o adaptezi in functie de organism.
Eu iti dau un exemplu doar:
Mic dejun - 1 ou fiert + 1 salata de legume
Gustare - a fruct
Pranz - ciorba/supa + 1 felie paine neagra
Gustare - o salate de legume/fructe
Cina - 1 ou fiert sau o salata.
Si trebuie sa bei multa apa.
Inlocuieste zaharul cu mierea.
Poti include in dieta si ceaiul verde neindulcit! happy

| GeorgianaMdg a răspuns:

1. Bea multa apa.
2. Bea cate o cana de ceai verde in fiecare dimineata inainte de masa
3.Nu mai manca dulciuri si mancaruri grase
4. Nu mai bea sucuri din comert, prepara-ti sucuri naturale
5. Nu mai manca dupa ora 18:00-19:00
6. Incearca sa mananci mai putin la mese
7. Incearca sa ai 3 mese pe zi, iar intre mese sa consumi cate un fruct/leguma cruda
8. Mergi o ora la sala/zi sau fa cel putin 30 min/zi de exercitii fizice