| anonim_4396 a întrebat:

Am astm bronșic alergic și sunt alergica la căței (am fost testată), dar as vrea sa îmi iau o pisică

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Esti alergica la parul de catei, si da e posibil sa fii alergica si la cel de pisica.
E bine sa intrebi medicul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu-mi apare completa intrebarea.așa ca am sa completez aici pentru orice eventualitate.

Dacă sunt alergica la căței, sunt șanse sa fiu și la pisici? Adică cele doua alergii vin "la pachet"?

| Dintrebare a răspuns:

Pai de obicei alergia e la par/ puf/ pene. Asa ca eu zic ca esti alergica la orice animale cu par. Dar sa stii ca exista si pisici fara par. Arata mai ciudat, dar sunt la fel de prietenoase si iubitoare ca cele cu par