| mariazet45 a întrebat:

am cautat pe google daca exista riscuri sa faci cancer de la candida aici mi s-a spus ca e putin probabil sa faci asta, am gasit ca se poate face cititi si voi la adresa; http://www.damaideparte.ro/......icala/591/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, nu mi se pare o chestie stiintifica, ci mai degraba o mare aiureala. Bolnavii de cancer au Candida fiindca ei au imunitatea scazuta si Candida da infectii in aceste conditii. Am cautat si originalul articolului si, pe langa faptul ca e destul de diferit de traducerea romaneasca, nu are suport stiintific.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa zic? Prea frumos sa fie adevarat!