| chocoholic a întrebat:

Am de ceva vreme vergeturi pe ambele picioare, mai in interior...nu am slabit brusc si nici nu m-am ingrasat. Precizez faptul ca am 15 si chiar nu vreau sa raman cu alea pe picioare. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Din cate m-am interesat daca vergeturile sunt albe nu se mai pot vindeca, asta ma deprimat si pe mine ca am si pe fese si pe picioare.
Crema de galbenele cica e buna sau cremele hidratante ca repara tesutul.
Acum mi-am propus sa-mi cumpar crema asta:

http://www.icosmetice.ro/......t-bio.html

sa vad cum imi va merge cu ea :-?

| gosh0108 a răspuns:

Vergeturile apar de obicei la persoanele ce se ingrasa sau slabesc brusc, la varsta ta este posibil ca in tipul pubertatii sa fi suferit o "furtuna" hormonala care le-a produs... Vergeturile pot fi eliminate, dar este foarte costisitor... Se numeste peeling chimic, este o pasta ce se aplica peste pielea distrusa si acea piele se va exfolia si va ramane cat de cat mai bine, tratamentul asta costa destul de mult (in jur de 1000 lei)