| Ala4Per a întrebat:

Bună! Am doi perusi minunați, 2 fete mai exact. Una dintre ele am văzut ca tremura, câteodată avea în jurul ochilor gri și isi pierdea echilibrul, fiind un peruș ce nu sta pe deget și fiind obișnuit cu oamenii, vorbesc cu ea, are curat si ciupete foarte rau cand incerci sa o atingi era foarte ușora de pris ceea ce ma îngrijorează. A doua zi nu mai avea nimic și din câte știu poate să își ascundă starea de sănătate deoarece este un instinct dar sunt foarte îngrijorată. Asta se repeta de mult timp și cealaltă femela nu are nimic. Știe cineva ce poate avea și cum pot sa o tratez? La veterinar nu si-a dat seama ce are deoarece era în zilele când nu se vedea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaviniuA a răspuns:

Vezi ca a comentat ala care da copy & paste din AI ChatGPT. Mergi la alt veterinar cu pasarica... nu toti veterinarii sunt buni happy

Răspuns utilizator avertizat