| anonim_4396 a întrebat:

am dureri menstruale groaznice si de 3 luni am inceput sa iau ketonal duo.in celelalte doua cazuri o capsula a fost de aujns si n-am mai avut dureri deloc.insa acum durerea m-a luat de dimineata si am luat o capsula,insa desi trecuse o ora inca nu si-a facut efectul si ma durea ingrozitor asa ca am mai luat una.durerile au persistat pentru inca vreo 2 ore dar erau mai mici.acum am iar dureri si am mai luat o capsula.dar am citit prospectul si este recomandata doar o capsula pe zi,iar eu am luat 3.consetintele pot fi letargie,somnolenta,varsaturi sau durere epigastrica.nu am avut astfel de simptome dupa ce am luat-o pe a doua.se poate sa le simt acum,dupa cea de-a 3-a capsula?multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zeroosi a răspuns:

Se poate da... poate nuhappy da nu mai lua poate sa iti fie rau, consulta mai bine un doctor ginecolog.

| bernylory a răspuns:

Incearca cu alte medicamnete: pastile pentru durere, dar si supozitoare piroxicam, diclofenac sau indometacin.dar trebuie avut in vedere faptul ca nu toata lumea le suporta. Oricum supozitoarele sunt f bune pentru dureri.

| carmen2011 a răspuns:

Fa o cura cu Femicur, care iti va regla menstruatia, ajuta in PMS si te scapa de dureri. ideal este sa faci o cura mai lunga de o luna. se ia o singura pastila pe zi. Femicurul este obtinut din plante si se gaseste in farmacie. o cutie iti ajunge pentru 1 luna si te costa in jur de 30 ron.