| didiii901 a întrebat:

Am fost la plaja si am stat cam mult si mi s-a inrosit fata, acum nasul si putin fata mi se decojeste ce ar trebui sa fac ca sa nu mi se mai decojeasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sa-ti exfoliezi pielea cu un gel de spalare sau crema si sa o hidratezi

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la farmacie si sa iispui situatia, iar farmacista iti va recomanda exact ceeea ce ai nevoie.

| sori88 a răspuns:

Incearca triderm

| MozZatY a răspuns:

Salut, inevitabilul oricum o sa se intample, poti incetini procesul cu creme de hidratare a pielii, gen Nivea

| TeeaCup a răspuns:

Uleiul de cocos sau extract de aloe vera. Au efecte calmante happy

| dydy10 a răspuns:

Poti intreba la farmacie de niste creme ca sa se decojeasca mai repede sau daca te ducui undeva poti sa iti dai cu fon de ten ca sda nu se mai vada asa de rau :-) sper ca te.am ajutat, Fundita?