| DirviziuQ a întrebat:

Am fost plecata la cineva la o stana si m-au muscat puricii. Acum se vindeca insa mai greu cele pe care le-am scarpinat. Problema ca este ca ma duc la mare si as vrea sa ma bronzez, insa mi-e frica sa nu patesc ceva, gen doamne fereste sa se cancerizeze (ma refer la alea care se vindeca mai greu). Am motiv de ingrijorare daca ma dau cu lotiune de protectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic, din contra apa sarata va vindeca mai repede ciupiturile, eu stau in constanta si am avut aceeasi problema vara trecuta si iti spun din proprie experienta ca nu ai motive de ingrijorare, numai ca grabeste-te daca vrei sa mai prinzi soare ca am inteles ca se va schimba vremea in curand

| Eduaard a răspuns:

Mergi la farmacie, la medic și vezi să nu se agraveze