| AlexandraCorina32 a întrebat:

Buna,am intampinat o problema destul de aiurea si imi este frica sa nu intru intr o depresie din acest motiv am nevoie de un sfat, un ajutor.
Acum 5 zile i am gasit prietenului meu pe telefon o conversatie cu o fata nu era asa compromitatoare dar m-a deranjat foarte tare, la un moment dat i am spus el a inceput sa se piarda in minciuni si intr-un final a recunoscut ca a vorbit de cateva ori si doar atata.Eu de atunci sunt trista mereu, am unele stari foarte urate..plang,rad,ma calmez dupa iar imi aduc amintesi incep de la capat.Simt o durere foarte mare in interior de parca m ar sufoca ceva.
Chiar daca el isi cere scuze in fiecare zi si imi spune ca a facut o greseala si ca el vrea un viitor cu mine nu cu altcineva(avem un an jumatate impreuna), tot nu pot sa ies din starea pe care o am.Astept un sfat, Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i liber!
Daca si-a permis sa te insele in primul an cand trebuia sa fie in al noulea cer si sa te vada numai pe tine, inseamna ca nu te iubeste pe cat pretinde.
Imagineaza-ti cum va fi peste 5 ani, cand relatia intra in rutina... categoric se duce la altele.
Eu una, nu am acceptat asa ceva niciodata si nu te sfatuiesc sa-l ierti, pentru ca, asta este un viciu care este tinut ascuns si pe viitor, il va folosii din nou.
Sa-mi fie cu iertare, dar nu merita sa-i dai a doua sansa unui ipocrit care in timp ce-ti declara tie dragoste vesnica, face conversatii sexuale cu altele.
Da-i un sut in fund si cauta-ti altul, care sa aiba ochi si suflet DOAR PENTRU TINE, pentru ca asta, categoric nu are.