| ticaela a întrebat:

Buna ,( am mai pus intrebarea , dar am nevoie de cat mai multe raspunsuri big grin ) vineri mi-am facut gauri in urechi (primele) am fost la o bijuterie si mi-au facut cu un pistol special , dar doamna de acolo mi-a spus doar ca trebuie sa tin cerceii medicinali 4 saptamani , nimic mai mult . Am intrat pe diferite site-uri sa vad cum sa ingrijesc urechile si nimic. Vreau sa imi spune-ti ce ar trebui sa fac cum sa am grija ca sa nu se infecteze ?

Multumesc anticipat

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| claudiu11re a răspuns:

Nu-ti mai fa atatea griji...il mai scoti din cand in cand il bagi un pic in spirt sanitar si dupa il pui inapoi in ureche atat nimic mai mult si in legatura cu 4 saptamani nu e adv eu l-am tinut 1 saptamana atat mai mult nu e bine...nare rost

| KiddaBăă a răspuns:

Http://www.parinti.com/ingrijireagaurilordecercei-t-14616.html
Chiar dacă nu ai 1 an, cred că poți urma spusele de acolo, vând în vedere că ți.a făcut găurile tot cu pistolul.

Good luck!; 3

| MasterT11 a răspuns:

1.poti sa dai cu crema Bepanthen.
2.sa nu iti faci baie (pe cap) si sa te dai de 2, 3 ori cu spirt si Tetraciclina

Astept funda