| anonim_4396 a întrebat:

Buna am mai scris odata aici ca imi curge ceva maroniu din vagin. mi-a venit ciclul acum o luna si trebuia sa imi vina ieri dar mi-a curs ceva maroniu.Inseamna ca sunt insarcinata nu am avut niciun contact sexual. Mi-e frica va rog raspundeti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste eliminare fractionata de endoemtru si precede menstruatia. Este semnul unei dereglari a hormonilor care regleaza ciclul menstrual si impune vizita la ginecolog. Inainte de consultatie, fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata daca ai avut contact sexual in ultimele 3-4 luni. Dar la ginecolog du-te chiar daca esti virgina (nu se intelege din intrebarea ta). Poate sa-ti faca un ecograf, niste dozari hormonale.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual nu esti insarcinata. Ti-e mai frica de o sarcina decat de o boala? Du-te repede la ginecolog. Dupa cum a spus, nu este o scurgere normala.

| yadora a răspuns:

In momentul in care ai umblat prin casa desculta pe gresie fara papuci sau te-ai spalat cu apa rece la picioare... ovarele tale s-au inflamat ...si de aici si intarzierea ciclului menstrual. O sa vina dar cu dureri de burtica si un pic modificat la inceput :consistenta mai vascoasa si maroniu; APOI REVINE LA NORMAL. Poti face o baie fierbinte si sa iei un antiinflamator, un calmant si eventual un antibiotic. DAR NU INAINTE DE A VERIFICA CA NU ESTI GRAVIDA!

| pepe a răspuns:

Du-te la un ginecolog sa-ti faci analize.

| giovana a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual nu ai cum ramane insarcinata, dar daca ai facut petting atunci...