| monycutzza a întrebat:

Am mare nevoie de raspunsurile voastre. Ieri cainele meu a mancat otrava de soareci. Am intrat un pic in panica, nu am stiut ca sa-i fac. I-am dat un pic de lapte, dar nu a vrut sa o beie, i-am dat cu seringa putin, dupa mi-a spus cineva sa-i dau apa cu sare (i-am dat tot fortat pentru ca el nu vrea nici sa beie nici sa manance) si nici acum nu si-a revenit. Un sfat de la voi, sau poate tre sa-i dau altceva. Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Nu este indicat laptele in astfel de cazuri, baga-i fortat apa sarata sa poata elimina otrava.
http://www.zooland.ro/primul-ajutor-in-caz-de-otravire-a-cainelui-143
Apoi te adresezi medicului veterinar ori in farmacia veterinara.
O zi buna sa ai:)

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Du-l de urgenta la veterinar! e in pericol sa moara, cu cat trece timpul, cu atat de mai greu sa il salveze! Are nevoie de o injectie sa ii anihileze otrava si asta o poti face doar la un veterinar urgent!

| Kriss96 a răspuns:

Cum poti sa pui astfel de intrebari in loc sa te duci cu el la un veterinar?

| Pinocchio a răspuns:

Du-te la veterinar cu cainele!

| DelphhiN a răspuns:

La veterinar cu el

| Dzeko7 a răspuns:

Du-l la un veterinar si mai bine sa nu incerci metodele de pe net s-ar putea sa agraveze situatia.

| IzzyBizziy a răspuns:

Trebuie sa il duci urgent la veterinar