| sorinsorinshiatat a întrebat:

Buna am nevoie de niste sfaturi de la voi, cam de 4 luni iau steroizii injectabili pentru cresterea masei musculare,cam de o luna am niste stari mai ciudate:nu mi am chef sa ma culc cu prietena mea, am o cantitate de sperma mult mai mica imi doresc doar sa fac cat mai multa sala si sa imi mai maresc doza de steroizi.Am un prieten care a zis ca si el are la fel din cauza steroizilorvoi ce credeti de la steroizi poate fii.multumesc funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| k4Zy a răspuns:

Steroizii, otrava din spatele unui trup de zeu.Persoanele care isi administreaza steroizi pentru acumularea de masa musculara, risca sa se confrunte cu impotenta, calvitie, cresterea pilozitatii pe fata si pe corp, precum si cu intreruperea cresterii.

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu am tras de fiare, insa eu am fost 'inzestrat' cu trupul asta( ma refer ca sunt oarecum 'masiv' si daca trag se pune mai repede decat pe unu slabut)Insa, nu am bagat steroizi in primul rand viata sexuala ti-o termina.La ce bun sa arati ca un 'zeu' si sa nu poti aduce o femeie la orgas.m? Oricum,cine sunt eu sa te trag de urechi,iti las tie privilegiul asta,ai pus o intrebare,nu o sa te critic,cat suntem tineri facem greseli,unele se pot recupera,altele foarte greu,unele deloc. Oricum,inceteaza steroizi,ia numai creatina aia nu face rau. Sfatu meu lasa steroizi, prietena va fi multumita. Daca tot continuui sa iei steroizi, mai bine ii dai papuci la fata, sa nu o ti degeaba langa tine happy Tre sa alegi, ori ea ori steroizi(cand zic ea ma refer la iubita ta)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca de la steroizi e

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ma pot pronunta in aceasta problema deoarece nu am pregatirea nici cunostintele necesare.Decat sfaturi din auzite sau pur si simplu simple banuieli prefer sa ma abtin.

| mihai69 a răspuns:

Vrei să nu se mai scoale deloc? continuă!
Nu mai amintesc de alte efecte adverse periculoase...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ca si asa nu sunteti prea straluciti din punct de vedere intelectual, mai bagati si rahaturile alea in voi, sa va faceti praf si corpurile.

Toata lumea stie ce efecte daunatoare au steroizii, numai cei care ii folosesc se pare ca nu au. Da, provoaca impotenta. Si asta nu e partea cea mai grava, de la 30 de ani in sus ai sanse mari sa te alegi cu un stop cardiac de toata frumusetea.

| Sfetnicul a răspuns:

Sigur că da. Îți distrugi sănătatea de tânăr.

| vladoy a răspuns:

Daro oare de ce multi nu se informeaza inainte sa bage steroizi. Daca te informai vedeai ca steroizii in cantitati mari/perioada indelungata de uz si chiar ei in sine pot creea disfunctii sexuale, erectile si chiar impotenta. Unul din principalii producatori de testosteron in organismul masculin sunt testiculele, ghici ce se intampla cand tu ii dai testosteron sintetci? Sa iti ofer si raspunsul datorita nivelului crescut in organism, creierul spune stop productiei proprii pentru a incerca sa echilibreze nivelul, astfel oprind functia testiculelor si automat ca orice parte a coprului care nu este utilizata se va atrofia si de aici si marile probleme aparute. Daca te informaii inainte sa bagi in tine vedeai ca sunt anumite substante care contracareaza cat de cat aceste efecte si care ajuta si la inbunatatirea vietii sexuale.

| vladoy a răspuns:

Daro oare de ce multi nu se informeaza inainte sa bage steroizi. Daca te informai vedeai ca steroizii in cantitati mari/perioada indelungata de uz si chiar ei in sine pot creea disfunctii sexuale, scaderea libidoului, si chiar impotenta. Unul din principalii producatori de testosteron sispermatozoizi in organismul masculin sunt testiculele, ghici ce se intampla cand tu ii dai testosteron sintetc? Sa iti ofer si raspunsul datorita nivelului crescut in organism, creierul spune stop productiei proprii pentru a incerca sa echilibreze nivelul, astfel oprind functia testiculelor si automat ca orice parte a coprului care nu este utilizata se va atrofia si de aici si marile probleme aparute. Daca te informaii inainte sa bagi in tine vedeai ca sunt anumite substante care contracareaza cat de cat aceste efecte si care ajuta si la inbunatatirea vietii sexuale. Si nu ajungeai aici