| anonim_4396 a întrebat:

Am niste bubite pe maini, cam pe la incheietura. cateva. Iar daca ma scarpin se fac mai mari. Nu stiu de la ce sunt, dar nu cred ca sunt de la tantari, ptc. nu am avut niciunul. Iar varsat de vand am avut cand eram mica. Am 12 ani. Am si pe obraz o pata rosie. De la ce pot fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yng a răspuns:

Poate ai facut o toxinfectie alimentara si asa se manifesta. Mai bine te-ai duce la medic maine dimineata pana nu se extind. Bafta!

| Adi2ro a răspuns:

Eu am patit exact acelasi lucru dar am dedus ca era de la un detergent nou folosit la rufe, la cateva zeci de minute cand am incercat pijamaua. Si daca putin scarpinam crestea puternic in dimensiune. Foarte enervant. Vor trece de la sine in cateva zile maxim. Nu a fost nevoie de medicament doar sa ai grija happy

PS: Yng are si un punct de vedere bun. Sunt sanse (chiar daca eu cred ca mici dar sunt) sa fie de la ceva mancare. Eu m-am tot gandit la asta dar nu prea am gasit de la ce sa fii fost. Pentru orice eventualitate incearca sa schimbi putin meniul cateva zile.