| anonim_4396 a întrebat:

Am niste ciuperci pe limba (adica am limba alba)
-Cum pot sa scap de ele?(am incercat sa ma spal pe limba, dar nimicstraight face, am mestecat si guma, dar rezultatul era pret de cateva minute)
-De ce apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie cu Candida care trebuie tratata cu antifungice, nu cu guma de mestecat. medicul de familie iti va recomanda tratamentul potrivit.

| fabiola a răspuns:

Glicerina goraxata!

| elena a răspuns:

Urgent la doctor...se cheama candida, se transmite.

| RealLife a răspuns:

Cel mai comod de făcut şi cu rezultate bune este tratamentul cu Flucoric 150 mg, 2 tablete luate la 7 zile distanţă.

Antibioticele distrug flora bacteriană normală din cavitatea bucală şi din vagin şi favorizează înmulţirea unei ciuperci numite Candida albicans. Apariţia acestei ciuperci mai poate fi favorizată de prezenţa diabetului, anemiei, a sarcinii sau a unei stări imunodeprimate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai candidoza bucala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine te-ai duce la un dentist sau la un doctorsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai bagat limba unde nu trebuie!

| watterboy a răspuns:

Mai ai nevoie de raspunsu ala? daca da trimite un mesajbig grin ca sa nu stau sa scriu degeaba