| MamaOmida69 a întrebat:

Am niste dungi mov/roz pe sani( ca niste vergeturi). E grav? Pot scapa de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy si eu am.
Nu e grav, am auzit ca trebuie sa-ti dai cu crema de galbenele pentru a le "diminua". Vergeturile, odata ce-ti apar nu mai dispar, dar pot fi diminuate cu creme.
E din cauza faptului ca-ti cresc sanii brusc, asa le mai apar baietilor pe spate in perioada de adolescentahappy

11 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Sunt aici mai multe pareri http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t152138.html

cica vergeturile nu se vindeca doar se amelioreaza sau sunt atenuate de diferite creme, incearca crema de galbenele sau intreaba la farmacie.
alte tratamente http://www.romedic.ro/vergeturi-tratamente-antivergeturi-0P14532

| MMihai a răspuns:

Discută cu un medic specialist într-un asemenea domeniu!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Poate ai pielea mai alba, asa ca se vad venele.Nu e grav. Dupa ce te vei dezvolta, nu o sa se se mai vada, crede-ma.

| saidkique a răspuns:

Nu stiu sigur dar asta se intampla daca ai pielea prea intinsa fiindca ai sanii mari, nu?

| anonimussssssss a răspuns:

Cred ca ti-au crescut sanii prea repede. dungile roz se duc.te duci la farmacie si ceri o crema pentru vergeturi.si stai linistita nu e grav

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Da,mama mi-a spus ca daca te dezvolti mai repede si iti cresc sanii ti se intinde prea mult pielea si se fac vergeturi.Te poti da cu crema ca sa ti se intinda tesutul.Intreaba la farmaciewinking

| Cita a răspuns:

Hey.
Nu, nu este grav.Si eu am avut asa ceva.Trebuie sa te dai cu orice crema vrei pentru corp, pe piept.E din cauza ca-ti cresc sanii si orice modificare lasa si urmewinking
Pa, pa.

| SenioritaTeePupaceşte a răspuns:

Cred ca sunt vene...

| VineMiticaBossu a răspuns:

E de la prea multe Skittles rolling on the floor

| crezy a răspuns:

Pai poti sa o vopsesti o culoare mai frumosa daca nu iti place asa cum e ea

| Deea9090 a răspuns:

Buna! Nu iti pot garanta cat de grav este dar stiu din ce cauza ti-au aparut pentru ca si eu am. Ele ti-au aparut deoarece ti s-au spart vase de sange.