| Dumitru_Stoica_1995 a întrebat:

Buna am o depresie mie team sa nu ranesc pe cineva in ori ce fel ma puteti ajuta sa nu ma mai gandesc sau sa nu-mi mai fie frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Hei...nu e caăt de lume.Şi ăsta e abia începutul.Viaţa nu e roz, trebuie să iei lucrurile ca atare.Trebuie să ai mai mulă încredere în tine.Ai un dar.Îţi pasă prea mult de alţii. Bucură-te, nu oricine are darul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la ce ai facut depresia?

| Dumitru_Stoica_1995 explică (pentru anonim_4396):

M-am speriat de la south parca era un episod de hallowen

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumitru_Stoica_1995):

Ce este ce spui tu? Te ajut eu sa treci peste. Trebuie doar sa-mi mai raspunzi la intrebarea asta.

| Dumitru_Stoica_1995 explică (pentru anonim_4396):

M-am speriat de la un serial de pe tv

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumitru_Stoica_1995):

Aaa... stai linistit. Asa ceva, in realitate, nu exista. Si eu odata m-am speriat de la un film. Ajunsesem sa-mi fie frica sa stau doar eu in casa si sa visez urat. Depresie nu cred ca ai facut. Eu am facut asa ceva. Plangeam incontinuu, uram tot, urlam si-mi varsam nervii pe cine imi venea in cale, ma enervam si de la cel mai banal lucru, nu vorbeam cu nimeni si n-a fost nevoie de medic. Dintr-o data am realizat ce risipa de timp facusem si ce prostie era in capul meu. Desenele alea sau ce sunt nu fac altceva decat rau. Nu te mai uita la ele. Asculta mai multa muzica. Si incearca sa uiti ce-ai vazut. Ghici ce? In realitate nu este posibil. Tu ce-ti inchipuiesti de la ce ai vazut? Descrie-mi mai mult, altfel nu-mi pot da seama

| Dumitru_Stoica_1995 explică (pentru anonim_4396):

Mi-e frica de porcari din alea cu crime am fost la doctor i mi-a dat niste pastile cu Beuri si o zis sa dorm noaptea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumitru_Stoica_1995):

Filme cu crime thinking Si in filmele de actiune exista crime. Sper sa te faci bine in cel mai scurt timp.

| Shara17 a răspuns:

Depresiile, in general, se trateaza la un psiholog. el te va pune sa faci diferite activitati care sa nu.ti mai aminteasca de motivul pentru care te.ai suparat... asta iti recomand si eu, problemele mereu se pot rezolva nu trebuie sa stai suparat din cauza lor. adica gandeste-te ca in timpul asta ai putea sa iesi cu prietenii si sa fi fericit.happy mai descrie.mi problema si daca vrei te ajut :d te pup, ai grija de tine

| Dumitru_Stoica_1995 explică (pentru Shara17):

Mersi si as vrea skype :stoica00 si o poza cu o masca de gaz
faccebook:stoica dumitru si poza tot cu o masca de gaz

| Shara17 a răspuns:

Http://www.psychologies.ro/......ta-2142536

am gasit asta, am citit.o si eu cand eram intr.o stare mai rea. Ti.am dat prietenie ( abby.) :D