| 12344fujbujh a întrebat:

Buna..am o durere la mana cred ca la vena...ma doare doar seara si nu inteleg de ce... de o zi sau doua ma doare..imi puteti explica de ce va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la prea mult tastat pe telefon.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic sa iti explice posibile cauze pentru care se intampla asa.

| relian a răspuns:

Venele nu dor, te dor cred ca ligamente, sau muschii din acea zona.Gindeste ce ai facut, te-ai lovit, sau ai fortat mina ceva mai mult ca de obicei?
De regula o durere nu apare asa din senin.Eu cred ca ai fortat acea mina, sau ai facut ceva miscare mai altfel, mai rasucita, mai indoita si de acolo sa intins nitel ligamntu in acea zona.

O sa treaca, dar in ceva timp, uneori si saptamani, depinde cit de solicitat a fost acel ligament.
Ori daca te-ai lovit la muschi, te doare acolo, asta tu trebuie sa stii ceai facut mai exact.