| Annnonimm a întrebat:

Buna am o intrebare, am ajuns la unrgente acum o saptamana si jumate cu ceva dureri sub coasta stanga, mi s-a facut ecografie si m-au pus sa dau si proba de urina iesind o infectie urinara si colon iritabil.
Mi s-au prescris antibiotice si am luat cred ca timp de 6 zile (nu mai am usturimi) si acum iau urinal akut (trebuia sa il iau odata cu antibioticul dar nu am stiut ca se poate lua).
Este vreo sansa ca infectia sa se fi raspandit la rinichi( la spital nu mi s-a spus ce fel de infectie este), care sunt simptomele infectiei la rinichi pentru ca am auzit ca poti da in septicemie si imi este foarte frica.Mai ales ca ma iau cateodata niste friguri pe maini si spate dar nu am febra sau ceva si seara imi este foarte cald.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Stai linistit, te duci cu gandul mult prea departe.
Ia pastilele si urmeaza intreg tratamentul prescris de cei de la urgente, pentru mai multe detalii, te poti adresa medicului de fanilie, este dator si in masura sa iti explice si eventul o noua proba urinara dupa terminare tratamentului.
O zi buna sa aihappy