| NoNaMe10 a întrebat:

Buna am o intrebare... care este efectul xanaxului? ce efecte adverse are? ce beneficii? mentionez ca vreau sa stiu foarte multe despre acest medicament

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Menționez că se eliberează NUMAI cu prescripție medicală de la medicul psihiatru.
Reacția adversă majoră pe care medicul "uită" să-l facă cunoscut pacientului este că dă dependență!
Este util pentru liniștire, în doze mici și pe termen cât mai scurt, nu se scoate brusc din administrare, se scade progresiv cantitatea până la oprirea adminstrăriii sale.
Citește pe prospect:
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=769
Sănătate!
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Gasesti aici prospectul medicamentului cu toate informatiile pe care vrei sa le afli. http://www.i-medic.ro/medicamente/xanax-alprazolam-tablete-comprimate