| AnimalLover02 a întrebat:

Buna am o intrebare... Ieri mi-am pus aparatul dentar(mobil). A fost prima noapte care am dormit cu el. Iar acum dimineata am o durere insuportabila la gingii si simt ca mi se misca totii dintii laughing. E normal? Vreau sa-mi raspunda cei care au aparat sau care sunt documentati happy

FUNDA pentru. cel mai explicit raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Buna
E normal sa ai o durere dar nu o durere care sa nu o supoti, așteaptă si azi, vezi daca si la noapte ai aceleași dureri, daca da du-te la stomatolog sau suna-l si întreaba.
Știu ca Senzația e nașpa si cand mănânci simti ca te dor toți Dinții dar după o săptămana doua totul revine la normal.

| AnimalLover02 explică (pentru Abh):

Exactwinking daca nu mai raspunde nimeni iti dau funda happy

| Me01 a răspuns (pentru AnimalLover02):

Ok. Multumesc
O zi frumoasa

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

E normal, cateva zile vei resimti aceasta durere, sa nu renunti insa sa pui aparatul zilnic! Ia cate un calmant( gen Algocalmin, Ibuprofen) pana se vor obisnui dintii cu aparatul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e normala durerea pentru ca dintii tai sunt supusi la o tensiune destul de mare. Eu nu am putut sa manac vreo 4 zile cand am avut apartul

| M21mihai a răspuns:

Ar fi bine sa te duci sa te vada dentistul

| AnimalLover02 explică (pentru M21mihai):

De fapt dr. de specialitatea asta e ortodont.