| JustMusic a întrebat:

am o nedumerire, azi mi-am pus piciorul in ghips, si vreau sa stiu daca e normal sa simti loc liber iintre ghips si picior?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| todea1990 a răspuns:

Daca tiai pus piciorul azi in ghips si numai dupa un timp simti loc liber inseamna ca nu iti mai este umflat piciorul nu ii nici o problema ca simti loc liber.bine ca nu te strange asta ar fi o problema.insanatosire grabnica

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil să se ducă umflătura și să ai spațiu ceea ce înseamnă aparat gipsat schimbat!
Sănătate.
Pa, pa.

| EuSiCuMine a răspuns:

Da, este normal. Eu am avut mana in ghips si am patit la fel. Doctorul a zis ca asa trebuie, ghipsul nu trebuie sa fie lipit de mana, sau in cazul tau de picior. Nu te ingrijora, nu ai de ce.
Sper sa te faci bine si iti urez sarbatori fericite

| ELLSSA a răspuns:

E cu totul normal.Cu piciorul in ghips ai sa stai cateva luni probabil. O sa ti se mai umfle bietul piciorus, pentru ca asa fiind cu el nu mai poti face miscare. E ca si cum stai in pantofi cateva luni de zile si nu te descalti deloc, iar ele ti se umfla. Un mic sfat acumtongueune o perina sub picior cand stai intins cu el.

| mika a răspuns:

Saracuta de tine. stai cu piciorul in ghips acum de sarbatori, de sfarsit de amsad
da e normal sa fie un mic spatiu intre ghips si picior!sad
insanatosire grabnica*

| cstbk a răspuns:

Da e normal credema...si eu am avut luna trecuta picioru in ghips

| raffy a răspuns:

Si eu am avut mana rupta...si am avut loc liber intre ghips si mana happy si am intrebat doctoru'.
Si DA asa trebuie sa fie tongue sa nu iti stranga mana. Sper ca ti'am fost de folos.

| Sebi_4660 a răspuns:

Depinde unde tiai rupt piciorul daca acolo simti loc liber nu-i bine si trebuie sa mergi iar la doctor Dar daca il simti mai departe de fractura nu cred ca are nimic. sa nul simti pe langa fractura ca aia ie importanta... dai funda?

| JustMusic explică:

Ok multumesc pentru raspunsuri tuturor
@ellsa nu stau cateva luni:onu e ceva grav stau3 saptamani, oleacae sarit osul de la locul lui doar atat, si de mers pepicior o sa pot de maine... An nou fericit si aveti grija cum mergeti mai ales daca e gheata sa nu patiti ca mine v-am pupat pe toti:*