| bella19 a întrebat:

Am o preoblema.Mi-a intarizat ciclul 12 zile si acum 2 zile am avut niste dureri groaznice de ovare si nu m-am putut ridica din pat o jumatate de ora.Iar aseara m-a durut ingrozitor spatele parca ma intepa peste tot si abdomenul insa menstruatia nu a aparut.Am 20 de ani si nu sunt insarcinata. Vreo opinie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Morenna10 a răspuns:

Ai racit la ovare, eu cand pateam asta beau mult ceai, stateam la caldura si luam ciprolen.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o afecţiune ovariană ( chist ovarian, ovare polichistice, etc. )!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat anterior :
http://www.tpu.ro/......i-nu-sunt/

Toate cele bune.