| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema ciudata cu respiratia si am tot cautat pe net dar nu am gasit raspuns. Cand incerc sa dorm, in prima etapa a somnului sau poate chiar inainte, simt ceva ciudat de parca nu respir deloc si ma tresesc brusc cu un sentiment de parca mi-am tinut respiratia. Imi poate explica cineva ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti un pic cam grasut, as putea spune ca inima poate fii infasurata in grasime si atunci apar aceste simptome.
Daca esti slab, te-as sfatuii sa mergi la un cardilog!

| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai probabil ti se pare si te sperii degeaba. Poti sa mergi la medic ca sa fii sigur ca nu ai nimic daca esti ingrijorat.

| Username393 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Am fost la cardiolog acum ceva timp si mi-am facut si un EKG si totul a fost ok. Si eu m-am gandit ca mi se pare, dar totusi e deranjant.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Username393):

Daca chiar e deranjant eu zic sa mergi fara rusine la un psiholog si sa discuti putin cu el. Are cele mai mari sanse sa te scape de asta. Mie nu mi se pare ca ar fi o problema de natura fizica ci mai mult psihica.