Întrebare recomandată | 99NYC a întrebat:

Am o problema cu transpiratia...de la emotii laughing Cand am emotii transpir foarte foarte tare, adica dintr-o data curge de pe mine apa, nu exagerez, pe fata, pe corp imi curge apa laughing.As putea face ceva sa nu mai transpir in halu' asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cauzele transpiraţiei excesive sunt multiple: emoţiile puternice, epuizarea nervoasă, efortul exagerat, ingerarea de lichide în cantitate mare, obezitatea. dereglările hormonale, diabetul, hipertiroidismul.ţi-aş recomanda consultul unui medic endocrinolog şi diabetolog, deoarece ar putea fi vorba de nişte dereglări hormonale.
Te pup!

| piTiCcu a răspuns:

Ar putea fi de la tiroida. N-ar strica un control la medic.Baftă!

| Dogyyy a răspuns:

Incearca sa te gandesti la altceva.Inchide ochii si gandeste-te la ceva dragut. Sper sa-ti mearga.

| lonelyboy a răspuns:

Salvie