| marianaustroi a întrebat:

Buna am o problema de doua zile ma dor si ustura ochii iar cind ies afara sau citesc ma ia ameteala poate fi o promblema eu la calculator tableta telefon nu am stat de mult si nici la televizor nu ma uit ochii nu sunt rosii iar mereu am senzatia cas umflati carei problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CurcubeuRozDelia a răspuns:

Poate fi o alergie daca ai mancat ceva.Si eu am avut ceva de genu asta si da am ajuns si eu la spital sub supraveghere 5 zile dupa a trebuit sa stau in casa 1 saptamana si sa ies afara decat cand este seara, dar in niciun caz toata vara cum a spus LovelyGirl2001! Sper sa te ajute sfatul meu si apropo nu te inclina spre pastile iti vei face mai mult rau du-te la un medic specialist, mai degraba la oftalmologie!

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ai nevoie de o consultatie si investigatii cu medicul oftalmolog si apoi poti sa iei cu permisiunea medicului oftalmolog, medicamentul VISINE!

| LovelyGirl2001 a răspuns:

Am avut și eu o problema ca asta doar ca mă dureau și erau roșii și am ajuns sa stau în spital toată vara