| Paularoxana123456789 a întrebat:

Bună.
Am o problemă, de fapt nu ştiu sigur dacă o pot numi problemă sau dacă e ceva normal...De câteva luni când imi vine ciclul mă doare burta foarte rău nu pot face nimic de durere decât stau în pat toată ziua, în urmă cu 4 luni nu aveam această problema, din contră când imi venea ciclul puteam face orice, dar acum nici sa mă ridic din pat nu pot din prima zi de ciclu pana in ultima ma doare foarte rău burta. Incă nu am fost la medic pentru ca am zis ca poate nu e o problema, poate e ceva normal sa te doară burta când esti la ciclu dar acum mi se pare oarecum ca chiar as avea o problema...nu pot nici sa mănânc pentru ca am ma simt sătulă chiar daca nu am mâncat nimic si daca mănânc mi se face rău.
Credeti ca e o problema sau este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Atim a răspuns:

Eu nu am avut dureri aproape deloc de cand am menstruatie dar din luna noiembrie am ajuns sa am dureri in maniera în care descrii tu. Mi se ameliorau daca luam nurofen rosu dar degeaba calmezi simptomele daca nu tratezi cauza. Am fost la ginecologie si s-a constatat un mic dereglaj hormonal, mi-a dat tratament pe 3 luni si acum am revenit la normal. Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, nu astepta pana problemele se agravează