| Andreea_1452 a întrebat:

Am o problema. Eu imi ingrijesc intodeauna unghiile, si astazi, m-am dat cu cu un lac cu putin sclipici. Nu mi-a placut, asa ca am sters lacul cu acetona, si peste putin timp, am constatat o durere pe toata suprafata unghiei. Va rog frumos, ma puteti ajuta? Dau funda. Promit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tsunade99 a răspuns:

...wow, dau funda, PROMIT! aoleu mai facut sa ma tarasc pe jos de ras. In fine;

E posibil ca oja sa fi fost expirata, daca era asa prea lipicioasa si curgea greu si punea dintotdeauna un strat gros de oja pe unghii era expirata. Sau putea de la acetona, unii sunt "alergici" ca sa spun asa la anumite substante. Eu de obicei sunt alergica la sucul giusto, nu stiu de ce dar de fiecare data cand beau mi se face rau, desi unora le plac. Sper ca te-am ajutat. Funda?

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Probabil ai unghii sensibile și nu acceptă orice tip de ojă sau acetonă. Încearcă altă ojă, precum cea de la Avon pentru că au o calitate superioră și sunt pentru toate tipurile de unghii.

Succes.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Probabil unghia este foarte sensibilă, și nu acceptă acel tip de acetonă. Încearcă produsele pentru unghii de la Avon, sunt mult mai bune.
Sănătate!

| tuGatita a răspuns:

Poate ca era lacul prea tare pentru unghiile tale. daca nu l-ai mai folosit si poate ca ai si unghiile sensibile se mai intampla. da-te cu o crema pentru maini si unghii si iti va trece, nu cred sa fie nimic grav.