| Fluture a întrebat:

Am o problema. Mi-a venit prima data ciclul menstrual acum 2 ani. De atunci nu-mi vine niciodata regulat, intoteauna imi intarzie o perioada, niciodata nu imi vine mai devreme. Ultima data mi-a venit pe 1 decembrie. Deci ar trebui sa-mi vina pe 28 decembrie, urmatoarea data. Dar mie o sa-mi intarzie, ca de obicei. Pe 7 ianuarie am o excursie la munte. Exista pastile care fac sa vina ciclul menstrual mai repede? Sau sa se opreasca o luna? HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Apeleaza la un ginecolog, nu lua anticonceptionale dupa ureche.

| mona a răspuns:

Nu cred ca poti sa faci ceva sa iti vina ciclul mai repede sau sa intarzie si faptul ca nu iti vine regulat, nu stiu ce sa zic, multi zic ca dupa ce iti incepi viata sexuala se va regla[daca e cazul la tine], poti cere parerea si unui ginecolog

| EvaneSScence a răspuns:

Mergi la endocrinolog, ai probleme cu hormonii, ( dese cica la varsta noastra). Sunt pastile care regleaza ciclul sa vina periodic.

| prima a răspuns:

Nu stiu de asa ceva dar nu la toate este ciclu peste 28 de zile perioada poate fi pina la 34 de zile dar cu aceasta intrebare mai bine te-ai adresa la medic...

| qCristiana a răspuns:

Da exista si nu trebuie sa te sperii la inceput asa vine Funda?

| cricrisscrissy a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu un ginecolog.

| Denny16 a răspuns:

Nu am auzit de aceste pastile si nici nu cred ca au un anumit efect deoarece daca ar avea toata lumea ar folosi.nu trebuie sa te sperii deoarece nu iti vine regulat ciclul deoarece inca suntem i crestere si e ceva normal. fundabatting eyelashes?