| Deana_2604 a întrebat:

am o problema si cer ajutor de la voi, am 20 de ani 1.50 si 56 de kg.de 2 luni ma chinui sa slabesc mininc numai la prinz fulgi de ovăz si fructe, dar de slabit nu slabesc dar ma ingras.mai mult de o saptamana nu am mincat nimic dar mai tare m-am ingrasat, ajutati-ma va rog caci nu stiu ce sa mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Fulgi de ovaz ingrasa, la fel si fructele daca le mananci in exces.
Mananca dietetic, supe/ciorbe, carne fara grasime, piept de pui de preferat.peste slab, oua etc + legume.
Eventual fa si tu un sport ca nu e greuhappy

2 răspunsuri:
| ema69 a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la medic.Cred ca ai o problema medicala.

| rhados a răspuns:

Http://www.slabestimancand.ro/ este o dieta exceptionala, dar ai grija ca trebuie sa o urmezi fara abateri. Bineinteles este doar un sfat, poti avea si probleme medicale, cel mai bine este sa mergi la medic intai de toate. Succes!