| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă si va rog nu radeti! Deci..de ceva timp mi-au aparut niste bubite mici si rosii pe fund,nu am bagat de seama,eu ma pastrez mereu curata si nu stiu de la ce au aparut,insa azi,mam asezat pe scaun si ma durea,am vazut ca acum au aparut mai multe bubite,sau cum sa le zic.pur si simplu "bube",adica sau facut mai multe si mai mari,si ma dor,cand stau pe scaun ma dor,si nici nu arata bine de loc pentru ca sunt umflate, oricum vreau sa scap de ele deci intrebarile mele sunt.
1.De ce credeti ca au aparut?
2. De ce au aparut mai multe?
3. Cum pot scapa de ele?
Dau FUNDA! MERSI!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Uneori aparitia bubitelor nu tine neaparat de igiena, ci de ceea ce se intampla in interiorul organismului. E posibil sa fie o alergie.

Sunt bubițe sau sunt coșuri?

Încearcă următoarea metodă - fă 2 litri de ceai de mușetel și gălbenele, pune-l în cadă și adaugă apă rece până ajunge la o temperatură suportabilă și stai câteva minute cu partea afectata în amestecul obținut. După asta sterge-te cu un prosop curat si aplica o crema de gălbenele, dar maseaza puțin să intre în piele și să nu păteze hainele.

Încearcă doar...

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu mai pune mult detergent cand speli lenjeria, sau ceea ce porti pe piele.nu se clatesc bine si provoaca cu transpiratia alergii.

| Xpressurself a răspuns:

Nu crezi ca un medic te poate ajuta? poate transpiri intens, stiu si eu stai pe ceva cald vreme mai lunga? trebuie sa fie o cauza. numai tu stii. orce ar fi se trateaza eliminand cauza sau medicul stie