| Cosmin_Andreea_Si_1997 a întrebat:

Buna,am o tuse seaca de care nu pot scapa...Cu cat tusesc mai mult am stare de voma. Stiti cum as putea scapa de aceasta tuse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Oare medicul de familie se va supăra dacă îi faci o vizită?
Pa, pa.

| Violleta2022 a răspuns:

Se scapa usor daca esti determinata sa-ti pui o punga cu sare calda pe piept, de 3-6 ori pe seara, timp de cate jumatate de ora.
In 2-3 zile esti refacuta.

| MedRex a răspuns:

Tusea seacă persistentă/recurentă trebuie neapărat investigată.
Medicul de familie îți poate da o trimitere la pneumolog cât și bilet de investigații paraclinice ca să îți faci o radiografie pulmonară.