| anonim_4396 a întrebat:

Am observat că în ureche am 2 cosuri de alea negre, eu aud bine cu urechea și nu am probleme, să ma dau cu o crema? Nu ma deranjează.
Și 2: pe la ambele incheieturi ale mâinii cam pe la încheietura am venele mai umflate, adică dacă o pun mama pe vena o simt și o apas, așa am la ambele mâini, sa fie vreo problemă? Sau pentru ca sunt slabă? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bună! Venele proeminente nu ar prezenta vreun semn de boala în special dacă te încadrezi în indicele BMI normal. Coșurile le poți trata fie cu creme speciale, la salon sau să îți încerci norocul și să le iei tu acasă. Recomandat ar fi să ți le lași neatinse de degete, eventual să fie date cu niște cremă și vor trece de la sine, corpul va drena automat excesul de sebum. Cu plăcere happy!

| Sofer a răspuns:

Coșurile se trateaza. Dacă ești mai slaba cred ca e normal sa iese puțin venele în evidenta.

| Goete a răspuns:

Tu chiar ai probleme; iar te plangi.
Cred ca de asta scrii pe aici, ca mama ta si.medicul de familie deja sunt pana peste cap cu problemele tale laughing