| Dany_Doar_1994 a întrebat:

am rodicat un copil de 24 kg apoi l-am invartit dupa care am simtit ca si o taietura in zona spatelui mai precis pe langa coasta, habar nu am, si nu stiu ce sa fac, ma misc mai rau ca si un om de 50 de ani si am 15 ani si niciodata nu am patit un lucru ca si acesta. Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| aninominatus a răspuns:

Stai intins pe un pat foarte tare poate chiar pe podea si incearca sa faci cateva abdomene, dupa care stai intins aprox. 20 minute pe jos. Poti incerca chiar sa adormi doar sa nu te misti sau sa te pui pe burta!