| ele30 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare am racit acu o saptamana si am facut o sinozita ma doare capul tare si imi curge si nasul am fost la dr dar mi a dat ceva doar pentru gat ca aveam si amigdalitele marite.Decand am racit nu mai am miros deloc si nici gust vreau sa stiu daca imi vor reveni simturile inapoi ca e foarte rau sa nu simti nimic, nici cand mananci sau sa mai mirosi un parfum...multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| biancabellaa a răspuns:

Te asigur ca iti vor trece pentru ca si o colega de-a mea a avut sinuzita acuta grava tot de la amigdalite si a stat o saptamana in pat
iar tu nu mai poti sa simti gustul mancarii sau bauturii pe care o mananci sau o bei si nici sa mai mirosi ceva deoarece este de la raceala
eu te sfatuiesc sa stai in pat si sa bei multe lichide cumar fi:apa, ceai etc si sa mananci supe fierbinti ca sa iti mai treaca gatul
INSANATOSIRE GRABNICA

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la ORL-ist pentru radiografie de sinusuri, tratament si eventual puctii sinusale. Simturile iti vor reveni inapoi la un interval de 5-20 de zile din momentul vindecarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ele30 sa iti spun ceva odata ce ai facut sinozita nu scapi de ea niciodata am si eu sinozita si daca trag curent putin mai se strange puroi acolo si asa mai departe pana ajungi la doctor sa ti-l scoata si ma feresc mereu sa nu trag curent ca altfel se agraveaza

| loredana_2353 a răspuns:

Pune-ti compresii cu bitter suedez locale pe frunnte de 3 ori pe zi timp de o saptamana si ai sa vezi rezultate benefice.SANATATE!