| Ady3zzwww a întrebat:

Daca sunt inscris la o facultate privata beneficiez de asigurarea medicala? sau in cazul in care voi merge la doctor voi fi la fel ca o persoana care nu e angajata si nu beneficiaza de asigurare medicala? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, beneficiezi, avand in vedere calitatea de student, nu este o conditie sa fii la stat, altfel s-ar face discriminare si prevederea ar fi neconstitutionala. Numai bine!